Turystyka na językach – VII Gremium Ekspertów Turystyki

0
4298

W dniach 10-12 grudnia (od środy do piątku) w Krakowie i Suchej Beskidzkiej odbywa się wydarzenie, o którym warto wspomnieć, a które wszystkich miłośników podróży, zagranicznych kultur i języków obcych w naszym kraju powinno zainteresować. Mowa o VII Gremium Ekspertów Turystyki.

To uznane w Polsce wydarzenie zrzesza reprezentację różnych środowisk biorących aktywny udział w rozwoju turystyki w naszym kraju. W tym roku będzie to około 300 osób, a głównym tematem będzie stan obecny i przyszłość turystyki. W skład zaproszonych na część konferencyjną znajdą się przedstawiciele rządu, samorządu terytorialnego, nauki; także hotelarze, szefowie biur oraz informacji turystycznych. To dobra okazja nie tylko do przyjrzenia się stanowi przemysłu turystycznego.

Ci z Was, którzy korzystają z ofert biur podróży i interesują się turystyką zapewne wiedzą, jak ważną rolę pełni komunikacja – nie wszyscy znają uchodzący za uniwersalny angielski, a podróż w nieznane rejony często wymusza na nas choć szczątkowe poznanie miejscowego języka. Do tego tematu nawiązuje hasło przewodnie VII GET: „Wyzwania społeczno-ekonomiczne współczesnej turystyki”.

Aspekt ekonomiczny to oczywista kwestia zależności pomiędzy zasobem portfela turysty a jakością oferowanych usług, jednak aspekt społeczny – nie do końca. Planowana dyskusja na temat kierunku rozwoju turystyki powinna skoncentrować się przede wszystkim na integracji.

[snippet id=”4578″]

Rate this post