Tłumaczenia z zakresu języka bułgarskiego wykonywane przez zawodowych tłumaczy

Od wielu lat w naszym biurze tłumaczeń specjalizujemy się w tłumaczeniach zwykłych i uwierzytelnionych („przysięgłych”) z języka polskiego na bułgarski, a także z bułgarskiego na polski. Oferujemy również tłumaczenia tekstów specjalistycznych i technicznych. Niezależnie czy potrzebujesz tłumaczenia zwykłego czy przysięgłego, ustnego czy pisemnego – gwarantujemy rzetelnie wykonane i terminowe tłumaczenia w konkurencyjnych cenach.

Tłumacz bułgarski Kraków

Co tłumaczymy?

 • akty notarialne;
 • świadectwa i certyfikaty;
 • dokumenty medyczne;
 • dokumenty urzędowe;
 • dokumenty handlowe;
 • dokumenty prawne i prawnicze;
 • dokumentacje techniczne

Dlaczego my?

 • Wysoka jakość tłumaczeń;
 • Krótkie terminy realizacji tłumaczeń;
 • Terminowość;
 • Bezpieczeństwo dokumentów;
 • Poufność przekazywanych informacji;
 • Pomoc naszych koordynatorów;

Zamów wycenę tłumaczenia

Bez wychodzenia z domu!

Masz pytania?

Odpowiemy w jak najkrótszym czasie.

Odwiedź nasze biuro

Pracujemy w godzinach 8.30-17.00

Specjalizacja i najwyższa jakość

Naszym priorytetem jest dostarczenie Klientowi satysfakcjonujących przekładów spełniających jednocześnie najwyższe standardy tłumaczeniowe. Profesjonalizm i wysoka jakość to atuty, które wyróżniają nasze biuro tłumaczeń wśród konkurencji nie tylko w Krakowie, ale również w całej Polsce. Pozytywne rekomendacje motywują nas do ciągłego podnoszenia poziomu kwalifikacji tłumaczy języka bułgarskiego. Z roku na rok poszerzamy również naszą ofertę dotyczącą konkretnych specjalizacji, jakimi się zajmujemy. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy z ekspertami z poszczególnych dziedzin nauki i techniki.

Gwarancja poufności

Oferując wysokiej jakości tłumaczenia w obrębie języka bułgarskiego, zapewniamy jednocześnie o przejrzystych i partnerskich zasadach współpracy. Cenimy sobie pozytywne rekomendacje naszych Klientów. Mając na uwadze ich dobre opinie, postanowiliśmy wdrożyć zasady dotyczące bezpośrednich kontaktów między opiekunem projektu tłumaczeniowego a zleceniodawcą. Dzięki sprawdzonym narzędziom i bezwzględnie obowiązującej klauzuli poufności, gwarantujemy ponadto stuprocentowe bezpieczeństwo w zakresie danych wrażliwych udostępnianych przy okazji wykonywania przekładu.

Atrakcyjne ceny

Nasze usługi tłumaczeniowe w zakresie języka bułgarskiego mają w pełni kompleksowy charakter. Do każdego zlecenia przypisujemy kompetentnego w konkretnej dziedzinie tłumacza – specjalistę. Uwzględniając tematykę i charakter tłumaczonych materiałów, proponujemy starannie dobrane rozwiązania i szereg usług „okołotłumaczeniowych” (m.in. redakcyjnych, korektorskich, weryfikacyjnych i edycyjnych). Naszym celem jest zachowanie najwyższej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych i konkurencyjnych cen, zapewniając klienta, że o terminowości wykonywania zleceń.

Indywidualne podejście

Nasi doświadczeni tłumacze języka bułgarskiego przekładają teksty z każdej dziedziny, w tym z literatury, finansów, budownictwa, medycyny i wielu innych. Każda oferta, którą przedstawiamy naszym klientom, jest indywidualna i dostosowana do ich potrzeb. Gwarantujemy rozsądne ceny, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Tłumaczymy w trzech trybach: standardowym, przyspieszonym i ekspresowym. Dzięki temu tłumaczenia Państwa tekstów są zawsze na czas. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, z chęcią odpowiemy również na wszystkie pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.

Cennik tłumaczeń pisemnych z języka bułgarskiego oraz na język bułgarski

Tłumaczenie zwykłe
Tłumaczenie przysięgłe
Tłumaczenie pilne
Tłumaczenie ekspresowe
z języka bułgarskiego na język bułgarski z języka bułgarskiego na język bułgarski z języka bułgarskiego na język bułgarski z języka bułgarskiego na język bułgarski
od 38 PLN od 43 PLN od 49 PLN od 54 PLN od 53 PLN od 58 PLN od 64 PLN od 68 PLN

*Cena netto za stronę obliczeniową. W przypadku tekstów specjalistycznych stosujemy dopłatę w wysokości 30%. O konieczności dopłaty informujemy Klienta przed zleconym tłumaczeniem.

Tłumaczenia przysięgłe bułgarski

Naszym największym atutem jest zespół doświadczonych, ambitnych i wysoko wykwalifikowanych tłumaczy języka bułgarskiego. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich naszych Klientów przyjęliśmy przemyślaną politykę kadrową, wdrażając jednocześnie efektywne procedury. Zatrudniamy najwyższej klasy tłumaczy przysięgłych, którzy zostali wpisani na listę Ministerstwa Sprawiedliwości i legitymują się stosownymi certyfikatami. Dzięki temu wszyscy Zleceniodawcy zyskują pełną gwarancję niekwestionowanej poprawności i wysokiego poziomu realizowanych przez nas tłumaczeń uwierzytelnionych.

Tłumaczenia ustne

Gwarantujemy, że nasi najlepsi tłumacze zapewnią fachową obsługę tłumaczeniową niezależnie od tego, czy organizujesz sympozjum naukowe w Krakowie lub innym mieście, czy planujesz telekonferencję biznesową, czy też spodziewasz się wizyty bułgarskojęzycznych kontrahentów. Wykonujemy wysokiej jakości tłumaczenia ustne symultaniczne i konsekutywne. W przypadku zapotrzebowania na tłumaczenie ustne uwierzytelnione, dysponujemy również zespołem tłumaczy przysięgłych. Profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie i pozytywne rekomendacje szerokiego grona Klientów są naszą najlepszą wizytówką.

Tłumaczenia specjalistyczne

Spośród wielu rodzajów oferowanych przez nas przekładów szczególnie polecamy tłumaczenia specjalistyczne w zakresie języka bułgarskiego. Kierujemy je do szerokiego grona odbiorców – klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i podmiotów instytucjonalnych prowadzących działalność. Zajmujemy się fachową obsługą tłumaczeniową w obrębie m.in. informatyki, telekomunikacji, energetyki, inżynierii, motoryzacji, finansów, prawa, public relations i poszczególnych nauk przyrodniczych. Dodajmy, że zespół kompetentnych fachowców stanowi gwarancję najwyższej jakości tłumaczeń specjalistycznych.

Tłumaczenia techniczne

Dla wszystkich, którzy potrzebują przetłumaczyć tekst techniczny, przygotowaliśmy specjalną ofertę przekładów z tego zakresu. Wykonują je najlepsi tłumacze języka bułgarskiego, którzy oprócz wykształcenia lingwistycznego posiadają również kompetencje i umiejętności z zakresu poszczególnych gałęzi techniki i dziedzin pochodnych. Taki model działania sprawia, że w procesie tłumaczeniowym nie ogranicza nas ani forma materiałów o charakterze technicznym, ani ich treść. Zajmujemy się m.in. tłumaczeniami opisów urządzeń, instrukcji obsługi, certyfikatów bezpieczeństwa i zgodności z normami.

Oferta tłumaczeń w obrębie języka bułgarskiego, obejmuje, m.in. następujące specjalizacje branżowe:

Tłumaczenia medyczne bułgarski

W naszym biurze tłumaczeń wykonujemy profesjonalne przekłady medyczne w obrębie języka bułgarskiego. Chcąc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, postanowiliśmy zatrudnić ekspertów i doświadczonych fachowców, dla których nie stanowi żadnego problemu specjalistyczne słownictwo ani też forma wszelkiego rodzaju materiałów dotyczących medycyny. Współpracujemy z lekarzami praktykującymi w szpitalach, laboratoriach i ośrodkach zdrowia. Wątpliwe kwestie wynikłe w trakcie procesu tłumaczenia konsultujemy ponadto z profesorami renomowanych uczelni medycznych.

Tłumaczenia finansowe

W pełni profesjonalna obsługa tłumaczeniowa w obrębie materiałów finansowych jest specjalnością naszego biura tłumaczeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów postanowiliśmy rozszerzyć tego rodzaju usługi na język bułgarski. Wykonujemy tłumaczenia wszelkiego rodzaju dokumentacji rachunkowo-rozliczeniowej, w tym sprawozdań i raportów. Nasi najlepsi tłumacze wraz z analitykami, ekonomistami i prawnikami przekładają umowy handlowe oraz dokumenty związane z importem i eksportem produktów i usług. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w siedzibie naszego biura w Krakowie.

Tłumaczenia prawnicze bułgarski

Wykonujemy wysokiej jakości przekłady prawne i prawnicze w dowolnych parach językowych z udziałem języka bułgarskiego. Nasze biuro tworzy zespół doświadczonych i ambitnych tłumaczy, wysoko wykwalifikowanych w obrębie niemal każdej gałęzi prawa (cywilnego, karnego, pracy, administracyjnego, gospodarczego). Podjęliśmy ponadto stałą współpracę z najlepszymi adwokatami i radcami prawnymi – absolwentami renomowanych uczelni. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom i w pełni efektywnym procedurom możemy zagwarantować stuprocentową poprawność wykonywanych przez nas przekładów.

Tłumaczenia marketingowe

Oferta naszego biura cechuje się w pełni kompleksowym charakterem i szerokim zakresem opcji dostępnych w procesie tłumaczeniowym, które za każdym razem starannie dopasowujemy do konkretnych potrzeb Klientów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, przygotowaliśmy skuteczne tłumaczenia marketingowe w zakresie bułgarskiego. Oferujemy wysokiej jakości tłumaczenia i obróbkę drukowanych materiałów promocyjnych, zapewniając zarazem wszechstronną obsługę tłumaczeniową kampanii marketingowych. Warto skorzystać z naszych usług, gdyż pomogliśmy umocnić pozycję na rynku wielu naszym Klientom.

Język bułgarski

Czy wiesz że...

Język bułgarski to język z grupy języków południowosłowiańskich, z „bałkańskiej ligi językowej”. Posługuje się nim ok. 9 milionów ludzi, jest językiem urzędowym w Bułgarii, używany jest głównie w Bułgarii, jak również w Grecji, Kanadzie, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, USA, Turcji i na Ukrainie. Język bułgarski wywodzi się z języka Słowian przybyłych pomiędzy V a VII wiekiem na tereny Półwyspu Bałkańskiego. We współczesnym języku nadal istnieją ślady czasów, gdy Słowianie bałkańscy tworzyli z Protobułgarami wspólne państwo. Było to w VII-X wieku. Z tamtych czasów przetrwały do dziś pojedyncze słowa oznaczające np. psa (куче), nerkę (бъбрек), bożka (кумир). Z tamtych czasów pochodzi również imię Borys obecnie bardzo popularne, jak również imiona Krum, Asparuch, Kubrat, Bojan. Największe zmiany w języku bułgarskim datuje się na czasy pomiędzy: XII a XIV wiekiem, nastąpił wtedy powolny zanik deklinacji, zastępowanie przypadków konstrukcjami przyimkowymi, zanik bezokolicznika a pojawienie się rodzajnika. Na rozwój języka bułgarskiego miały wpływ język grecki i turecki, stąd liczne zapożyczenia z tych języków, np. z tureckiego przejęto wiele wyrazów określających przedmioty użytkowe, czy nazwy pokrewieństwa rodzinnego, wraz z upływem czasu, około XIX wieku, większość tureckich wyrazów została zastąpiona rosyjskimi, w tym również rosyjskimi wyrazami pochodzenia polskiego. Język literacki bułgarski, w swojej współczesnej formie, zaczął się kształtować od połowy XVIII wieku, do zapisu języka bułgarskiego stosuje się zmodyfikowaną cyrylicę. Obecnie wśród językoznawców toczą się dyskusje i spory na temat tego czy język macedoński jest dialektem bułgarszczyzny.

Dołącz do grona naszych Klientów

Nasza wiedza i doświadczenie są z pewnością nieocenione, a świadczą o tym rzesze zadowolonych firm i instytucji.

Tłumacz bułgarskiego Kraków

Biuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o.
św. Wawrzyńca 9, 31-060 Kraków

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek
8:30 - 17:00

Telefon

T: 881 500 123
T: 888 500 123

E-mail

bok@123tlumacz.pl
biuro@123tlumacz.com